160

Situace okolo koronaviru bohužel přituhuje a těžko říct, jak to bude vypadat za měsíc, dva nebo v létě.
Co mi ale pořád nejde do hlavy je neustálá touha lidí cestovat do zahraničí, protože nechtějí za každou cenu své plány měnit a nějakým způsobem se omezovat.
Zrovna včera jsem slyšela v MHD paní, která říkala, že si před pár dny objednala na červen dovolenou v Řecku, že i když je ta situace napjatá, tak potřebujeme odpočívat a mít i dovolenou, tak prostě pojede…
Ano rozumím, že moře je úžasné a život v dalekém zahraničí je prostě odlišný, ALE….. Proč dnes? Proč v této době, kdy nevíme, co bude za týden?
Copak u nás v Čechách není krásně?
Znám spoustu lidí ze svého okolí, kteří každé léto letí na dovolenou do Turecka, Egypta, Bulharska apod. Ale za celý svůj život nebyli na zajímavých a krásných místech, které mají na dosah ruky, někdy i 30 km od domova. 
Ano souhlasím, je potřeba odpočívat a relaxovat, ale to se dá velmi dobře i u nás, můžete si pronajmout chatu nebo chalupu někde dál od civilizace, nebo využít kempů nebo míst vhodných ke stanování, kde není taková koncentrace lidí a tam si v klidu odpočívat. Nabídek je u nás opravdu hodně. 
Vždyť naše hory, jako Krkonoše, Jeseníky nebo Šumava jsou nádherné. Jižní Morava a rybníky v jižních Čechách také.
Kdo z nás byl třeba na těchto krásných místech?

 
Přála bych si, aby se do léta vše uklidnilo a život se vrátil do starých, zajetých kolejí a ti co si už dnes objednávají letní dovolenou do zahraničí, mohli v klidu odjet. 
Já mám ale jasno, letos zůstanu v naší krásné zemi.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account