76

Benátský karneval má dlouholetou tradici a určitě stojí za návštěvu. Benátky jsou díky své poloze pro nás snadno dostupné ať už autem, autobusem, nebo i letecky. Já jsem si u příležitosti letošního karnevalu zavzpomínala na svou vlastní návštěvu v roce 2010.
 
Jely jsme s kamarádkou autobusem. Přes noc tam, přes den ve městě a v noci zase zpět. Asi to bylo celkem únavné, ale to si už nepamatuju. Jediné co si pamatuju je, že to bylo super a že jsme si to moc užily. 
Ráno nás Itálie přivítala opravdu krásně. Z okna autobusu jsme měly super výhled.

Smartphony ani selfie tyče v té době (díky bohu) ještě nebyly a tak se občas stalo, že kousek kamarádky na fotce chyběl. Ale zase to byla sranda, když jsme se musely obě trefit do záběru. 

Měly jsme obrovské štěstí na počasí. 14.2.2010 bylo krásně, téměř jarně a pro nás byla atmosféra Benátek obklopených vodou naprosto okouzlující.

Slavný Grand Canal se stal předlohou mnoha věhlasných uměleckých děl. Je to hlavní dopraví tepna Benátek a prý “nejkrásnější ulice světa”. 

Všude po městě se pohybuje obrovské množství masek. Kromě turistů jsou všichni v kostýmech a postupem dne i turisté nasazují různé zakoupené tradiční masky.

Masky se procházejí městem a záměrně pózují. Není tedy nic těžkého pořídit si spoustu fotek na památku. Lidé v kostýmech jsou přátelští a nikdo nepůsobí dojmem že byste ho obtěžovali, když si chcete udělat ještě jednu fotku.

Kostýmy jsou krásně propracované a důmyslně zdobené. Asi to ale není žádná sranda být takto celý den.

Při návštěvě benátského karnevalu je potřeba počítat s tím, že budete doslova obklopeni davy lidí. V průběhu dne se ale množství lidí různě mění, navíc v okolních uličkách už není tak plno, jako na hlavním náměstí. Určitě by Vás to nemělo od návštěvy odradit. 

Kromě tradičních masek můžete potkat i své oblíbené hrdiny, kteří si přišly dát pivko do baru. 

Kreativitě se meze nekladou a originalita je vidět na každém kroku. 

A kdyby Vás náhodou zajímalo, kde byla 14.2.2010 Alena, tak byla v Benátkách. 

Na karnevalu má každý své místo. 

Můj nejoblíbenější byl ale tento padlý anděl. Dodnes si nejsem jistá, zda to byl jenom kostým. 

Po setmění začne město žít trošku jiným životem. Masky z ulic pomalu mizí a naopak se objevují různé skupinky pořádající piknik, hrající na různé nástroje či předvádějící všemožné umění.

Bellini – mix Prosseca a broskvového pyré je původem benátský koktejl a je to naprostá lahůdk a můj nejoblíbenější drink. Snadno si ho připravíte i doma! Já jsem si z Benátek dovezla pár lahví Bellini jako vynikající suvenýr. 

Po setmění všechna malá náměstíčka ožívají hudbou. Na každém najdete jinou kapelu a je to hodně zajímavý zážitek. Na velkých náměstích se pak odehrávají velkolepé party kde DJ baví všechny dlouho do noci. Místní jsou vyklonění z oken a vůbec se nestane, že by někdo přišel nadávat, že už bylo 22 hodin a má být na ulici klid.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account