Spojené arabské emiráty se stávají mezi Čechy více a více populárními. Ani se nedivím – několik přímých leteckých spojení denně, bezpečnost, zajímavá cena a v neposlední řadě stabilní počasí. Na déšť zde opravdu narazíte jen s velkým štěstím. Od února do listopadu máte 99% jistoto 30 a více stupňů a sluníčka. 
Často o emirátech přemýšlí hlavně rodiny s menšími dětmi, které chtějí v zimě rychle do tepla. Kam se ale podívat? Pokusím se poradit na základě našich návštěv:

Dubaj

Určitě stojí minimálně za návštěvu. Někomu se betonová džungle nelíbí, někdo si ji zamiluje. Nejlepší je utvořit si vlastní názor. Pro rodiny s dětmi je zde ale komplikovanější ubytování. Hotely na pláži jsou opravdu velmi velmi drahé a pouze 3 nabízí All Inclusive balíčky. Výhodou jsou ale například akvaparky – hotel Atlantis má vlastní a další najdete u hotelu Jumeirah. Oba jsou samozřejmě přístupné i lidem zvenčí.

Ras al Khaimah

Dříve trošku opomíjený emirát, vzdálený asi hodinku a půl od Dubaje. Dnes jeden z nejrychleji rostoucích, především co se týče turismu. Zde nevsadili na okázalé hotely, ale na příjemné resorty pro rodiny s dětmi. Najdete zde zhruba 6 velmi kvalitních hotelů, které nabízí možnost All Inclusive a třeba i české animační programy. Další nespornou výhodou jsou lety z Brna na místní letiště, neztrácíte tak čas přesuny do Dubaje.

Fujairah

Nejvzdálenější z letiště, ale nejkrásnější. Emirát Fujairah se nachází na opačné straně poloostrova, u Ománu. Indický oceán je zde poznat – moře je tyrkysovější, čistější a s trochou štěstí potkáte i želvy. Nebojte se dvou hodinové jízdy z letiště a objevte tento emirát schovaný za mohutnými skalami. Je minimálně nejfotogeničtější.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account