Cesta skupiny neobvyklých cestovatelů do rovníkového deštného pralesa za ohroženými horskými gorilami startuje v sobotu 19. ledna. Spolu s filmovým štábem, který bude celou výpravu dokumentovat za účelem vzniku cestopisného filmu pro televizi Prima ZOOM, se zúčastní zpěvák Kamil Střihavka, známý primatolog a „gorilí táta“ Marek Ždánský, desetiletý Papík Zeman, který před pár lety utrpěl vážný popáleninový úraz, a IT specialista Milan Suchý – výherce fanouškovské soutěže.


Expedice Go za Gorilou! je vyvrcholením téměř půlročního projektu značky Mountain Gorilla Coffe, která právě z východoafrické Ugandy dováží vysoce kvalitní ekologicky a fair trade pěstovanou kávu a čokoládu. Celý projekt podporuje organizaci Gorilla Doctors, pečující o poslední zbylé ohrožené horské gorily v ugandských horách a spolek Bolíto, který pomáhá dětem s popáleninami překonávat těžký životní úděl v důsledku popáleninových úrazů. Z každého produktu Mountain Gorilla Coffee zakoupeného v průběhu kampaně Go za Gorilou! šla pětikoruna pro obě zmíněné organizace. Celkem se takto vybralo kolem devadesáti tisíc korun. Jeden ze zákazníků a fanoušků této značky pak vyhrál výlet na horské gorily. 

Ohrožení lidoopi
Tato ohrožená zvířata, kterých zbývá poslední tisícovka na světě, se vyskytují v jediné oblasti na hranicích Rwandy, Konga a Ugandy. Právě tam míří expedice Go za Gorilou! Výstup do hor za gorilami je náročný a může být i poměrně dlouhý. Nikdo předem přesně neví a nedokáže odhadnout, jak dlouhá bude cesta k místu jejich aktuálního pobytu. Na webu a sociálních sítích bude možné sledovat cestovatelské deníky se zážitky jednotlivých účastníků expedice a tipovat, za jak dlouho se skupině podaří tlupu horských goril v ugandských kopcích najít.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account