76

Stálá expozice Mořský svět byla založena na pražském Výstavišti v roce 2002. Od svého otevření se neustále vyvíjí, přibývají nové druhy živočichů i nové nádrže. To mohu jenom potvrdit, protože při naší poslední návštěvě jsme byli opravdu mile překvapeni.
A jaká tajemství skrývá tento vodní svět?
Třeba korálovou jeskyni, která nabízí úžasný pohled do pestrého podmořského světa korálových útesů. Jeskyně je dlouhá 25 metrů a obsahuje 10 atypických akvarií zabudovaných v umělé skalní stěně, na jejíž výrobu byla dovezena jedinečná technologie z USA.

Svůj domov zde mimo jiné našli i žraloci a to v největší obří nádrži v České republice. Jedná se o nádrž o objemu 1000 000 litrů mořské vody, na jejíž výrobu byly použity 3 tuny mořské soli. Prosklená plocha u ní tvoří celkem 8 m. Nádrž využívá nejmodernější filtraci, kterou projde během 1 hodiny 60 000 litrů vody. Speciální osvětlení dokonale nahrazuje přírodní sluneční paprsky a přes noc i svit měsíce. Takže se zde milí žraloci cítí jako doma.
V říjnu 2008 byla pro návštěvníky otevřena nová, unikátní průhledová nádrž o objemu 27 000 litrů sladké vody. Domov zde našly převážně druhy ryb z Jižní Ameriky.

Tak tahle ryba vypadá vážně naštvaně.

V roce 2007 získal Mořský svět Statut zoologické zahrady vydaný Ministerstvem životního prostředí.
Dokonce se zde člověk dostane i do Vesmíru a to pomocí unikátního projeku duševní relaxace ,,Vesmírná laguna” ve spolupráci s psychologem a výtvarníkem Zdeňkem Hajným. Celý prostor je kompozičně osázen drahými kameny – křišťály, ametysty a záhnědami. Na speciálním obraze umístěným uprostřed kompozice se prolínají záběry z Hubbleova teleskopu, které poskytla NASA, a záběry z mořských hlubin spolu s obrazy Zdeňka Hajného. Smyslem projektu je navodit relaxační a terapeutické působení, kde si lidé mohou pomoci duševní relaxace obnovit svojí životní energii.
Zejména děti ocení podlahovou projekci – PoolSystem. Namíru připravený efekt je promítán na podlahu ze zavěšeného datového projektu, kde je umístěn i senzor snímající pohyb návštěvníků po podlahové projekci. Projekce se tedy mění pohybem návštěvníka.

A co na to rybička Nemo?

Po uvedení filmu ,,Hledá se Nemo” hrozilo této rybičce- vlastním jménem Klaun Očkatý- téměř vyhynutí, ale jak se zdá, v tomto Mořském světě se jí daří dobře.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account