85

V dalším díle našeho putování s prckem se podíváme trochu víc na jih – navštívili jsme Zlín a Vizovice 😉
Hned na začátek upozorním, že mě Zlín překvapil složitostí dopravy. Nečekala jsem tolik aut, křižovatek a směrů 🙂 takže pokud sem jedete poprvé, je fajn mít mapu nebo tušit, kam chcete dojet. Ani tak výrazný objekt, jakým je Baťův mrakodrap, vás moc nenavede… Nicméně dojeli jsme až k němu, zaparkovali, vytáhli kočárek a vyrazili.
Areál Baťových závodů je složen z mnoha budov, ve kterých se dnes skrývají kavárny, obchody, kanceláře i muzea. Určitě si vyjeďte do nejvyššího patra budovy č. 21, právě onoho zmíněného Baťova mrakodrapu. Z terasy, na kterou se dostanete s trochou pomoci při otvírání dveří, je krásný výhled na město. Můžete se zde rovnou rozhodnout, kam vyrazíte dál. 
Prošli jsme si uličky továrny a zamířili jsme přes tržiště na náměstí. Všude nám stály v cestě obrubníky a rozbité chodníky, chce to celkem trpělivost. 
Snad se na mě nebude nikdo zlobit, po krátké procházce a jedné zmrzlině jsme se sbalili a jeli dál poznávat kraj. Pokud se zde zdržíte více dní, případně máte ten den aspoň trochu víc času, doporučujeme lázně Kostelec, které leží asi 4 km od Zlína. Pohodlně dojedete až nahoru k hotelu a je vám k dispozici jak lázeňské centrum (teplé prameny pro pohybovou soustavu), tak vyhřívaný venkovní bazén, golfové hřiště a ubytování. Jen stravování je slabší, pokud nemáte zálibu v jídelnové gastronomii UHO 100x jinak, radši si zajděte někam jinam. S kočárkem jsme tu strávili několik dní a nenarazili jsme na žádný problém. Samozřejmě na lázeňské procedury si budete muset zařídit hlídání, ty pro malé děti opravdu vhodné nejsou (my se střídali s manželem, on chodil na golf a já na koupele, malý si užíval, že je co chvíli s někým jiným z nás, mě už má dost okoukanou… :D). Krátkou procházkou můžete odtud dojít do Štípy, kde je moc krásný kostel s klášterem, náměstíčko a samozřejmě hospůdka 🙂
Hned za rohem je zoologická zahrada (ano už zase, máme rádi zvířátka) Lešná. Byli jsme tam loni a letos jsme tedy vynechali, ale shodli jsme se, že s kočárkem by to zřejmě bylo dost náročné. Jednak se jedná o dost zvlněný terén, místy nezpevněné cesty a mnoho lákavých pavilonů, kde je díky oblíbenosti zoo a velkém počtu lidí dost stísněný prostor.
Dnešní poslední tip jsou Vizovice. A likérka Jelínek. Nabízí exkurze, které zaujmou začátečníky i staré kvasné harcovníky, jen se ujistěte, v kolik hodin exkurze ten den proběhne. S kočárkem se dá absolvovat vcelku pohodlně, překážkou je jen pár schodů do muzea na začátku, ale s těmi vám určitě někdo pomůže. Tatínci budou jistě nadšeni z ochutnávky výrobků na konci a vy si můžete dát třeba lázeňské oplatky 🙂
Takže tentokrát promazat pérování, namasírovat svaly a jedem!!!
 
ANO: terasa Baťova mrakodrapu s vyhlídkou na město, hotel Lázně Kostelec, Vizovice
ANO, ale: areál Baťových závodů, Likérka Vizovice, ZOO Lešná, centrum Zlína

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account