63

Podzim – milujeme a nenávidíme. Milujeme za jeho barevnost, vinobraní, slunce, které dokáže zahřát, a nenávidíme za pošmourné a zkracující se  dny a studená rána. Ale řekněme si pravdu, je to roční období, které nám má co nabídnout. Využijte ještě babí léto k radostným zážitkům, než se přiženou ponuré listopadové dny. Když jsem přemýšlela o podzimu, tyhle věci mě napadly jako první. Miluji je a každý podzim je prožívám.
 
Plody podzimu
Dýňové šílenství, ale proč ne. Je zdravá, krásně dekoruje a hlavně má úžasnou oranžovou barvu, jež značí optimismus, mládí a radost ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Podporuje zvědavost a zahání deprese. Z dýně se tak stává blesková smršť radosti. Upečte koláč, uvařte dýňovou polévku, nebo si jen vytvořte krásnou dekoraci a vnesete do svého domova zdraví a radost.

Listy, kam se podíváš
Zabořte ruce do barevného listí, házejte, tančete v něm, tvořte dekorace a propojte se s přírodou. Nebo se jen zajděte projít do parku, sedněte si na lavičku a kochejte se, jak malíři podzimu prohání své štětce na paletě barev. Kdo rád fotí, teď je ten pravý čas vyrazit a pořídit si krásné fotografie. Vyražte s dětmi na procházku a foťte, tyhle fotky se vám určitě povedou.

Víkend v přírodě
Hory, hrady, zámky, ještě než zavřou své brány a schovají se pod sněhovou peřinou, objevujte jejich kouzlo a načerpejte energii z minulosti. Můžete sbalit jen malý batoh a vyrazit hned, sobotní či nedělní odpoledne se jistě nestane chvílí nudy.

Kaštany
Znáte ten pocit, jak mačkáte a hladíte v ruce oblé  a lesklé kaštany. Příjemné, jak by také ne, vždyť aniž byste si to uvědomovaly, aktivujete všechny energické, akupresurní body na rukách a vyplavujete stres ven. Další důvod, proč si je nasbírat, může být vzpomínka na dětství , kdy jste vyráběly skoro celou zoo.

Víno a piknik
Samozřejmě zavítat na vinobraní, ale kdo nemá možnost, sbalte jen deku, víno, sýry a všechny dobroty a vyrazte s rodinou  či partnerem na malý piknik. Slunce dokáže ještě hřát a takové dvě hodinky piknikování… Nemáte piknikový koš, očistěte ten na brambory, vše naskládejte, ovažte stuhou a jde se.

Šátkové zahalení
Tohle léto nám nedalo možnost použít ani ty nejlehčí šátky, teď je ale přesuňte ve skříni na první pozice. Střídejte barvy, halte se, zahřejí vás ráno na cestě do práce nebo při podvečerní skleničce s přáteli. Zkoušejte různé varianty vázání a načerpejte  inspiraci třeba ZDE.
 

Víkend s kamarádkou
Po rodinných dovolených trocha holčičího odpočinku. Masáže, relax, sebeobjevování, dlouhé hovory o dětech, mužích, módě,… plánech, snech, touhách. Vyražte na víkend bez dětí, manžela, starostí a dělejte jen, co vás baví.

Tvářičky jako jablíčka
Do jablka se zakousněte se vší energií a ono vám ji vrátí. Dělejte mošt, pečte voňavé štrůdle, sušte křížaly, vše si pak můžete brát do práce a odměňovat se hromadou zdraví.

 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account