Právě podle receptů lidového léčitelství se mají kaštany dávat do postele, kde natáhnout špatnou energii, po nějaké době se vyhodí a opět použijí nové.
Já si ušila plátěný váček a zařídila se podle rady: že se dá tolik kaštanů, kolik vám je let + jeden navíc. Váček se dá pod polštář.
Kaštany sbírají lidé odedávna nejenom jako léčivo, hračku pro děti, krmení pro zvířata, ale také jako věc, která se příjemně drží v dlani. Mnoho lidí si kaštany strká do kapes, pod polštář nebo do kabelky, aniž by vědělo proč, ale tento instinkt zná dobře lidové léčitelství.
Kaštan- jírovec maďal (Aesculus hippocastanum) patří do čeledi jírovcovité, svůj původ má na Balkánu a Asii. Je to mohutný strom dosahující až velikosti 30 m. Květy se objevují na 10 až 15 letých stromech, jejich barva je bílá, někdy s růžovým nebo žlutým nádechem. Kvete v květnu a červnu. Široce dlanité listy jsou dlouhé až 20 cm, pomáhají oživovat barvu vlasů a v šatních skříních odhání moly. Obsahuje eskuletin, flavonoidy, saponiny, třísloviny. Používá se k léčbě křečových žil, hemeroidů, zánětu žil, zvyšuje elasticitu cévních stěn a oběhovou rychlost proudění krve. Má výrazný protizánětlivý účinek. Používáme květ, kůru a loupaný plod.
Chcete kaštanovou tinkturu? Pomelte kaštany, napěchujte je do zavařovací sklenice a zalijte lihem (vodkou, slivovicí). Uložte na tři týdny v temnu a každý den protřepejte. Poté přeceďte a používejte místo francovky k mazání bolavých kloubů, zad a křečových žil.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account