174

Trápí vás čas od času škytavka? Jistě víte, jak nepříjemný stav to je. V tu chvíli se objeví otázka, jak si s ní poradit. Metod, o kterých se říká že fungují, je mnoho. Ne každá je ale stejně účinná a na každého může fungovat něco jiného.

Pití z opačné strany sklenice

Napít se klasicky dokáže každý. Když vás ale trápí škytavka, je třeba napít se z opačné strany sklenice. Je třeba se u toho výrazně předklonit, nasadit hranu sklenice do vaší pusy a tu postupně naklánět. Ano, možná se při tom polijete, ale můžete si být jisti, že když si dáte několik loků tímto způsobem, bude po problému.

Zadržení dechu

Druhá metoda je známá a klasická. Jde o typické zadržení dechu. Aby vás to nesvádělo se nadechnout, tak si raději zadržte nos. Potom se nadechněte a držte co nejdéle to půjde. Pokud si před nádechem dáte i několik loků vody – nyní už klasicky, rozhodně celé metodě pomůžete.

Pití se zakloněnou hlavou

I tady budete potřebovat trochu vodu. Tu si nalijte do pusy, ale nepolykejte ji. Nechte ji v ústech a následně zakloňte svou hlavu. Potom si chytněte nos a můžete začít vodu v puse pomalu polykat. Takto ji spolkněte celou a následně se snažte zadržet dech. I toto by mělo pomoci. 

Dýchání ze sáčku

Této metodě se říká hyperventilace a používá se třeba při rozčilení. Dobře ale funguje i v případě škytavky. Vezměte sáček, nasaďte ho na ústa a plynule, ale hluboce dýchejte jenom vzduch ze sáčku. Po několika opakováních se nadechněte a zkuste na chvíli zadržet dech. Škytavka by měla vymizet.

Leknutí

Na to potřebujete ještě někoho jiného, kdo vás třeba zvukem nebo pohybem vyleká. Důležité je, že to nesmíte čekat. Pokud někdo ve vašem okolí tuto metodu zná, třeba s ní přijde sám, hned jak začnete škytat. Nenadávejte mu, ale poděkujte mu. Důležité však je, aby se vlivem leknutí něco nestalo vám samotným.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account