125

Med je pro naše zdraví velmi prospěšný. Pokud vám někdy přišlo, že jeho chuť není dokonalá, možná to bylo jeho nekvalitou. Jak tedy jednoduše poznat kvalitu medu? Pomůžou následující triky, které můžete vyzkoušet v pohodlí domova. Žádné laboratorní testy nejsou třeba. 

Test s palcem

Velmi jednoduchý test kvality medu. Na nehet u vašeho palce aplikujte kapku medu a sledujte, co se bude dít. Pokud je hustý a kapka drží svůj tvar a nestéká, jde o med kvalitní. Pokud dochází k opaku, pravděpodobně máte v ruce šizený produkt a je dobré ho reklamovat a vrátit.

Test s vodou

Také velmi jednoduchý test, ke kterému budete potřebovat sklenici s vodou. Do ní dejte trochu medu a nechte ho, ať spadne na dno. Pokud tam dopadne a stále bude držet svou strukturu, jde o med kvalitní. Jestliže se s vodou začne ihned mísit a jeho hustota nebude výraznější a váha větší, pravděpodobně jde o med něčím ředěný.

Test s ohněm

Věděli jste, že skutečně kvalitní med můžete zapálit a bude hořet? Vezměte trochu bavlny, namočte ji do medu a potom tento kousek látky zkuste zapálit. Pokud začne hořet, je vše v pořádku a váš med je kvalitní. Pokud se ho nepodaří zapálit, tak máte produkt, který je šizený. Patrně je v něm mnoho vody, která brání vzniku plamene.

 

Test s octem

Vezměte sklenici vody a dejte do ní trochu medu. Potom do sklenice přidejte také pár kapek klasického octa a sledujte, co se bude dít. Pokud vznikne chemická reakce, při které se začne tvořit pěna, je to známkou toho, že je med méně kvalitní a mohl být falšován.

Test na pánvi

Dejte trochu medu na pánev a začněte ji zahřívat. Pokud dojde k tomu, že se bude z medu odpařovat tekutina, je méně kvalitní. Je v něm mnoho vody, která se začíná měnit na plynné skupenství. Ten dobrý naopak začne ihned karamelizovat, podobně jako pokud byste na pánev nasypali klasický cukr.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account