je barevná, energická, vtipná, vášnivá, líbivá, veselá, radostná, dvojsmyslná – prostě úžasná. Mladí zpěváci, kteří si celé představení užívají, nabití nadšením a rázností, hlavní představitel Doktora Oxe, a to ať už se jedná o Jiřího Korna či Martina Poštu, dávají roli zlouna nádech starého bodrého strýce, kterého si v první fázi představení velice oblíbíte, a proto je pak pro Vás těžké ho vidět v pravém světle. Ale právě to nás učí rozpoznat pravou tvář některých lidí a dokázat si stát za svým názorem, postavit se manipulátorům a všem, kteří chtějí jen moc a ovládat nás.
V Divadle Hybernia se podařilo autorovi scénáře Zdeňku Zelenkovi, který se nechal inspirovat povídkou Jules Verna skloubit současnou myšlenku, jež dokazuje, že manipulátoři nás provázejí celou historií, a že lze právě poukazování na manipulaci a ovládání světa ztvárnit vtipně, vesele až s nádechem parodie a zároveň neztratit toto zásadní přesvědčení po celou dobu představení.
A písničky? Je jedno, jestli máte rádi pop, rock, rap nebo cokoliv jiného, protože v téhle muzikálové komedii si přijde na své každý. Jiří Škorpík zkomponoval směsici melodií, které vás donutí podupávat nohou, a ještě se tanečně ošívat, nebo vás nutí zasnít se a uvědomit si, že láska může být i něžná a pravdivá. Určitě je tu zaděláno na více jak dva hity, které brzy uslyšíme snad i v rádiu.
Jednoznačně je třeba vyzdvihnout choreografii. Ivana Hannichová připravila nápaditá, neotřelá, kreativní taneční čísla všech možných stylů a žánrů.
Podařilo se nemožné – humorem sdělit jeden z největších současných problémů a zároveň navrhnout řešení. Řešení přes mladé, zamilované kluky a holky, kteří strhnou i ty starší a zkušenější. Prostě láska, sebevědomí, nebát se říci svůj názor a stát si za ním má jedině šanci něco změnit. Nebo snad ne?
Přijďte do Divadla Hybernia a přesvědčte se sami! Váš názor nás zajímá????
https://www.facebook.com/divadlohybernia/posts/1639352469503015
https://www.facebook.com/divadlohybernia/posts/1640945099343752

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account