Věděla jste, že může trvat 3-6 měsíců, než se z organismu ženy vyloučí zbytkové látky hormonální antikoncepce?
Hormonální antikoncepce nejsou neškodné lentilky. Pod jejich vlivem dochází k zábraně uvolnění vajíčka, ke změně pohyblivosti vejcovodů, ke změnám děložní sliznice, změně děložního hlenu a mnoho dalšího. Tělo potřebuje logicky nějaký čas na to, aby se vše opět harmonizovalo a uvedlo zpět do rovnováhy.
Za svou praxi jsem se setkala se ženami, které užívaly antikoncepci 10 let a více, a hned po jejím vysazení se objevily zdravé menstruační cykly a s nimi i velká šance na otěhotnění.
Jsou však také ženy, které hormonální antikoncepci užívaly pouze pár měsíců, a celý jejich menstruační cyklus byl na dlouhou dobu rozhozen.
Nechci tedy rozhodně říci, že pokud jste antikoncepci užívala delší dobu, budete mít zaručeně anovulační cykly a nulové šance na otěhotnění. To určitě ne. Avšak riziko je bohužel poměrně vyšší.
Podle zahraničních studií trvá průměrně 8 cyklů, než dojde k jejich úpravě, ovulace se opět navrátí a luteální fáze je dostatečně dlouhá na to, aby měl počatý zárodek dostatek času na uhnízdění.
Pokud po vysazení hormonální antikoncepce pravidelně krvácím, je to známka zdravého cyklu?
Pokud krvácení probíhá, ještě není úplně vyhráno. Pokud po cca 28 dnech krvácíte, automaticky neznamená, že menstruační cyklus je zdravý a můžete otěhotnět! K tomu, aby žena byla plodná a zdravá, nepotřebuje, aby krvácela. Potřebuje, aby krvácení předcházela OVULACE. Pokud ovulace nepředchází krvácení, nejedná se o krvácení „menstruační“! Pokud tedy žena pravidelně krvácí, ale neovuluje, k otěhotnění dojít i tak nemůže.
Co tedy dál?
Doporučuji vydat se již jen PŘIROZENOU CESTOU. Pokud budete řešit svůj rozhozený menstruační cyklus jinými hormonálními léky, nic tím nevyřešíte. Nedejte se přemluvit k užívání hormonálních stimulací, či injekcí. Situace se pouze zhorší (možná se ovulace objeví dříve, avšak Vaše zdraví může být dalšími hormonálními dávkami velmi poškozeno). Vaše tělo potřebuje jedině čas a Vaši pozornost.
Pokud zjistíte jakékoliv vychýlení ve Vašem mensturačním cyklu, můžete svému tělu pomoci urychlit proces regenerace.
Můžete zvolit vhodné a kvalitní potravinové doplňky, věnovat mu kvalitní jídlo, dostatek pohybu, ale i odpočinku, kvalitní spánek, SVOU POZORNOST.
Pokud chcete zjistit, ZDA a KDY u Vás ovulace probíhá, zda je Váš menstruační cyklus zdravý, jaké konkrétní potravinové doplňky zvolit, abyste podpořila ovulaci, prodloužila luteální fázi, ozdravěla děložní sliznici a urychlila celý proces regenerace, jsem tady pro Vás!
 

Vaše tělo je domovem pro Vaši duši. A jednou bude i domovem pro Vaše miminko. Starejte se proto o něj s láskou a vděčností. Vytvořte v něm pro Vaše budoucí miminko zdravé, nadýchané hnízdečko, kde se bude krásně vyvíjet a růst.

 

Hana Přikrylová

www.ditevitano.cz

www.antikoncepcejinak.cz

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account