„Pokud chceš změnit svět, začni s tím, že si usteleš. Když si usteleš každé ráno, splníš tím první úkol dne, to tě popožene a uděláš další a další a další a na konci dne se ten jeden dokončený úkol promění v několik. Ustlání postele také připomene to, že i na malých věcech záleží, pokud nedokážeš dělat ty malé věci správně tak ani ty velké. A když budeš mít náhodou špatný den, tak přijdeš domů … do ustlané postele, kterou jsi ustlal ty, a ustlaná postel tě povzbudí do dalšího dne, který bude lepší.“
— William H. McRaven
 
Jinými slovy by se to dalo vyjádřit: každá velká změna začíná malým krůčkem – tím prvním. 
 
Jestli se vám něco nelíbí, jste s něčím sespokojená/ý, jaký malý krůček teď právě (dnes) můžete udělat? Ten krůček může být začátkem něčeho opravdu velkého. Vždyť kolik skvělých věcí začalo právě tím malým krůčkem z nespokojenosti.
 
A tak se nám ukazuje ještě jedna věc. Naše nespokojenost, je super. Pokud ji vnímáme jako příležitost zamyslet se nad tím, jaký krůček mohu udělat, abych ze své nespokojenosti vyšel-vyšla směrem ke spokojenosti. A také jako příležitost ten krůček udělat. A zítra to zopakovat. To je cesta. Jít za tím, co chci a nevyčerpávat se smutněním či obvińováním z toho a nebo za to, co nechci.
Jestli jdete udělat svůj krůček ke spokojenosti, pak blahopřeji a děkuji. Tvoříte pro nás s-pokojený svět ♥.
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account