BOLESTI PÁTEŘE – možné důvody z pohledu psychosomatiky. Věříte tomu?

  Kostrč … řešte okolnosti a hlavně emoce kolem vašeho početí. Je v nich ukryta odpověď, proč se vám celoživotně nedaří, proč nepřijímáte život jako takový, proč tady na této planetě nejste rádi a myslíte si, že jste z jiné planety, kde je líp. Důsledkem tohoto nepřijetí může být neplodnost – nechtít mít tady s tímto světem nic společného ani v podobě potomka. Co byste mu taky dali, když je to tady celé fuj?! Najděte odpovědi a řešte téma, ukrývá se ve vaší kostrči, v jejím tvaru a energetice! 
  Křížová kost (S) … okolnosti těhotenství a porodu. Řešte témata vaší bezbranosti a naivní důvěře k lidem – k vašim zastupujícím osobám (rodičům, právníkům, trenérům, učitelkám atd.), protože se ve vašem životě kdysi jednalo o vás bez vás a nedopadlo to moc dobře. Dnes se to projevuje např. v nedůvěře servisním střediskům, autoservisům, řemeslníkům, stavebním firmám, finančím poradcům, soudům při líčeních o vašich věcech, o vašich dětech, vašem majetku, vaší vině a trestu. 
  SI skloubení … okolnosti odpojení se a osamostatnění od matky, hledání nezávislosti a vlastních zdrojů obživy, pochvaly a smysluplnosti. Řešte otázky nového pojmenování, co skutečně vlastníte, co ovládáte a zda se na tom nedá postavit nová budoucnost, třeba jinak, s někým jiným. Přestaňte se ohlížet na to, co by na vás a na to řekla matka, otec, manžel, šéf, vaše děti, státní instituce. 
  Bederní páteř (L) … umění sebeprosazení, uplatňování slov „já“ a „moje“ beze strachu, umění zvládat důsledně své povinnosti a zodpovědnost, umění definovat a rozdělit role v našich projektech. Při bolestech v bedrech přestaňte páchat dobro a toužit se někomu zalíbit, stihnout termíny na úkor zdraví a rodiny, atd. Neřešte nic za druhé, naučte je zodpovědnosti za jejich věci. Hleďte si pouze svého. Na druhou stranu i z lenivosti a nevyužitosti vaší osobnosti vás mohou velmi bolet bedra, protože nejste nikomu ničím užiteční, ani nejste zajímací a vy o tom moc dobře víte, ale nic s tím stále neděláte. 
  Z bederní páteře vybírám velmi důležitý obratel L5 … je to první a největší obratel nad pevnou křížovou kostí, který má vlastní ploténky, tedy vlastní vůli a rozhodování. Tento obratel souvisí se správným načasováním pro První krok k realizaci plánu. Můžete si toho hodně plánovat v hlavě, ale nikdy pro to neudělat první krok. A pak vás začnou bolet “kříže” nebo “plotýnky”. Umění správného načasování je jedno z nejmocnějších umění těla a ukázka jeho sladěnosti s myslí a duší.
  Hrudní páteř (Th) … zpětná vazba, naslouchání, odpočinek, čas sám pro sebe. Když už jsem o něčem promluvil, musím nechat druhou stranu na to reagovat, nepředjímat, nenutit do reakce, kterou očekávám, neskákat do řeči, nedovysvětlovávat, co jsem už jednou řekl, ale vyslechnout její pohled na věc. Vyjadřuje naše umění zjistit o druhé straně pomocí aktivního zájmu a otázek, v čem je dobrá pro naše témata či projekty. Pokud o druhou stranu nemáme zájem, nejsme schopni diskuse s ní ani přijímout jeji konstruktivní kritiku, ba ani konstruktivní pochvalu. Hrudní páteř je nejdelší část páteře. Tím symbolizuje nutnost soustředit se na umění vytvářet v sobě prostor pro sdílení jiných názorů než svých, pro společné nadšení, pokud k sobě najdete s druhou stranou cestu a rozhodnete se jít chvíli stejným směrem.
  Na hrudní páteři pro vás vybírám 2 důležitá místa: 1) Přechod Th12/L1 (přechod hrudní/bederní) … umění ve vymezeném čase říci vše podstatné a zmlknout v pravý čas, nevracet se k vlastní řeči, nedovysvětlovávat, neskákat druhým v jejich vymezeném čase do řeči, nestrhávat na sebe pozornost. 2) Úsek Th1 – Th5 (mezilopatková část hrudní páteře) … umění vnímat, co máme společné a co má cenu rozvíjet dále. Nehledat to, co nás rozděluje a rozpojuje. Cílem je naučit se druhé zapojovat do našich témat a projektů s tím, v čem jsou oni dobří a jistí v kramflecích.
  Krční páteř (C) … umění produkovat v sobě taková témata či projekty, které v sobě již prvoplánově zahrnují spojování se s druhými lidmi, rodinou, přáteli nebo kolegy za účelem vyššího principu zisku, prospěšnosti, vzdělání, zábavy, poučení atd. Život má být barevný, tekoucí a tvořivý, nikoliv jedna velká stagnace, zakrnělost, ustrašenost, sebeobětování, dřina a povinnosti. Podívejte se na váš život vy, kdo míváte pravidelné migrény.

zdroj: www.moje-pravdy.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account