Když jsem plody acai viděla poprvé, připomněly mi svým tvarem a barvou naše borůvky. Zatím jsem neměla příležitost čerstvé plody ochutnat, ale říká se, že mají příchuť ovoce a čokolády.
Malé, tmavě fialové bobule rostou na palmách v deštném pralese Amazonie, kde je příroda čistá, bez zásahu lidí a techniky
Daří se jim hlavně kolem řek a domorodci je mohou sklízet až dvakrát ročně. Plody jsou výborné na posílení imunity. Acai bojuje proti stárnutí, má antioxidační účinky, působí dobře na srdíčko, nervy, cévy a mozek. Tělo díky přísunu vitamínů a minerálů, dostane potřebný přísun energie. Napomáhá zvýšit odolnost proti různým vážným nemocem, ke kterým patří například rakovina. Acai pomáhá redukovat váhu, podporuje hubnutí a spalování kalorii. Snižuje tlak, rozšiřuje cévy, bojuje s cholesterolem, má výborný vliv na červené krvinky, zlepšuje zrak.

Plody obsahují:

* nenasycené mastné kyseliny 3,6,9
* velké množství vitamínů A, B, C, D, E …
* minerály: magnesium, mangan, vápník, fosfor, draslík…
* vlákninu, antioxidanty, bílkoviny, volné radikály, karbohydráty
Jelikož se ovoce Acai rychle kazí, dochází k pečlivému a rychlému zpracování, které probíhá bez zásahu chemie, konzervantů, barviv
Většina plodů se zpracovává jako mražená dřeň, pyré nebo prášek, v některých zemích se dá sehnat i sušené plody. Vše podléhá přísným kontrolám a normám, jedná se o bio produkt. Používáním plodů Akai chráníme své zdraví a kupováním podporujeme záchranu deštných pralesů. Nedalo mi to a začetla jsem se do různých informací kolem ničení pralesů v oblasti celé Amazonie. Vše probíhá díky těžbě vzácných dřev nebo kvůli získání dalšího kusu půdy pro zemědělství. Možná si to málokdo uvědomuje nebo jen před pravdou zavíráme oči, ale v těchto oblastech je obrovské množství rostlin, živočichů, různých divošských kmenů, které teprve čekají na objevení a žijí zde také desítky ohrožených druhů zvířat, například jaguár, mravenečník, želvy, papoušci.
Tím, že se největší prales na světě ničí a odstraňují se stromy, dochází ke změně klimatu a ovzduší, což se dotýká celé planety Země


Amazonie má obrovský vliv na ekosystém, a pokud nebudeme k přírodě všímavější a ohleduplní, zničíme tím přijatelné podmínky pro život nejen pro sebe, ale i pro další generace. Amazonie je stará přes padesát miliónů let a je plná života, patří mezi největší bio oblasti na světě, stojí za záchranu a povšimnutí. Souhlasíte?
Dle informací a různých měření, patří plody k nejsilnějším antioxidantům, které nám příroda nabízí
Kdo chce regenerovat své tělo a potřebuje dostat svoji imunitu pod kontrolu, může bez obav acai zařadit na svůj stůl. Plody se hodí do různých nápojů, k ochucení cereálií a zdobení zmrzlin. Mražená dřen se dá rozmixovat spolu s banánem nebo jiným ovocem a pak se většinou kombinuje s müsli nebo jogurtem. Pyré nemusíte mixovat, má zajímavou chuť a dá se jednoduše rozmíchat ve vodě nebo džusu, je také vhodné jako svačinka, dezert.
Blogerka Michaella
(zdroj obrázků – pixabay, pinterest)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account