67

Tato dvojice knížek od Petry Bártíkové mne zaujala, když jsem přemýšlela, jakými knížkami bych mohla udělat radost mým dvěma vnučkám. Určené jsou pro děti od tří let, ale dle mého soudu pobaví děti jak o něco mladší, tak i předškoláky.

Jak zvířata jedí

Blecha? Ta mi pije krev! aneb Obrázková kniha o zvířecích jedlících

Vypadá jako něco mezi bobrem, kachnou a vydrou, a navíc nemá žaludek. Chudák ptakopysk! Copak asi žere? Určitě toho nespořádá tolik jako slon, který může sežrat za jediný den až tři sta kilogramů potravy. Jen pro tvou představu, tolik váží třeba tři čerstvě narozená slůňata. Svět zvířecích jedlíků je skutečně podivuhodný. Nahlédni do něj se svou první obrázkovou knížkou o zvířatech a zjisti, jak zvířata jedí.

Jak zvířata spí

V noře, na stromě, hlavou dolů, hluboko pod vodou nebo za letu s jedním okem otevřeným. I zvířata musejí spát, aby nabrala sílu do nového dne, jenže způsob, jakým spí, se od toho lidského velmi liší. A délka spánku jakbysmet. Zatímco člověk je v peřinách zavrtaný jen osm hodin denně – a někdy ještě méně, některá zvířata spí, představ si to, až dvacet hodin v kuse! Například koala, která se v podstatě prospí životem a odpočívá na větvi stromu jako na lehátku…

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account