195

Při naší předloňské návštěvě Kutné Hory jsme si prošli i tento městský park, který se nalézá hned pod Vlašským dvorem a je z něj pěkný výhled i na samotný Chrám svaté Barbory.

Vlašský dvůr představuje zachovaný hrad v sousedství kostela svatého Jakuba. Jedná se o bývalý královský palác s mincovnou založený roku 1300 králem Václavem II.

Ohradní zdi a terasy parku známém také pod názvem Breuerovy sady tvoří součást historického pohledu na Vlašský dvůr. Areál byl v minulosti využíván například jako ovocný sad, vinohrad a zahradnictví.

V polovině 30. let 20. století byla jeho funkce změněna na okrasnou a dnešní stav s kamennými terasami a zídkami odpovídá původnímu návrhu zahradního architekta Arnošta Černovského. Jedná se o autenticky dochovanou památku zahradního umění.

Areál se nachází v městské památkové rezervaci zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je také v Ústředním seznamu kulturních památek a tvoří součást národní kulturní památky Vlašský dvůr.

Jak jsem nyní zjistila, měly by v letošním roce v parku probíhat rozsáhlé úpravy, tak věřím, že až se do Kutné Hory vypravíme příště, bude toto místo ještě krásnější.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account