Tak už i na mě došlo. Rádi bychom se s přítelem výhledově přesunuli do bydlení, které bude jen naše a které si budeme moct vybudovat od základu. Jelikož chci tento článek pojmout na pozitivní vlně, nebudu zde řešit současné (astronomické) ceny nemovitostí ani covid situaci. Z té je mi smutno, ale slibuji, že se jí budu věnovat v samostatném příspěvku.

Zpátky k bydlení. Ještě pořád studuji, ale s přítelem jsme usoudili, že není na co čekat. Rádi bychom si proto pořídili vysněný dům v černobílém stylu. Co tím mám na mysli? Jednoduše to, že bych chtěla, aby v interiéru černá a antracitová barva hrály hlavní roli. Pokud jste četli některé mé starší příspěvky, pravděpodobně vás to už ani nepřekvapí. 🙂

Momentálně jsme ve fázi vybírání. Chtěla bych vám sem ale sepsat pár tipů, na které se vyplatí při koupi domu nebo bytu myslet. V prvé řadě věnujte čas výběru ověřené realitní kanceláře. Byt bez realitky bych osobně nekupovala. Na prohlídku bytu nebo domu v ideálním případě vyrazte společně s majitelem nemovitosti. Právě ten vám totiž na rozdíl od realitního makléře pravdivě zodpoví všechny vaše dotazy. Přece jenom realitní makléři mnohdy odpovědi ani neznají. Pro lepší pocit si s sebou můžete vzít i nějakého odborníka nebo dalšího člověka z rodiny (pro tuto možnost jsme se rozhodli my). 

Já se (asi jako všechny ženy) primárně zaměřuji na celkový dojem z bydlení. Přítel si vzal za úkol zkontrolovat vše potřebné. Ptal se proto na stav střechy, elektrické a vodovodní systémy, možné nesrovnalosti a další technické podrobnosti. Ze zkušenosti doporučuji zajímat se o to, jak dlouho je dům nebo byt na prodej. Může vám to pomoct odhadnout, zda a jakým směrem můžete vyjednávat o ceně. 

A jak by měl náš vysněný dům vypadat? Nemám samozřejmě úplně přesnou představu. Ale v hlavě mám několik prvků, které bych jednou ráda do interiéru promítla. Chybět nesmí černý nábytek. Tak například obrovská černá postel, která bude dominantou naší ložnice. Nebo velká černá pohovka v obývacím pokoji. Osobně se mi líbí i černobílá kombinace v kuchyni, vypadá to moderně a elegantně. Časem bych se ráda pustila i do tvorby relaxační části v zahradě. Ještě nevím, jestli budeme mít bazén, ale aspoň nějaké posezení bych na zahradě ráda měla. U rodičů přítele jsem v létě obdivovala krásnou pergolu, tak se pro ni možná rozhodneme i u nás. 

Jsem také velkou fanynkou mramoru, a proto přemýšlím o tom, že bych tento prvek do interiéru ráda zakomponovala. Možná se rozhodneme pro mramorovou pracovní desku na kuchyňské lince. Nebo zvolím mramorovou dlažbu v naší černobílé koupelně. To by mohlo vypadat moc hezky, co si o tom myslíte?

Můj přítel je fanda industriálního stylu v interiéru, díky čemuž se mu mé návrhy moc líbí. Přece jenom černá barva symbolizuje fajn kompromis pro obě pohlaví a když se to při rekonstrukci bytu správně pojme, bude to vypadat vážně krásně.

Černobílý design bych poté ráda ozvláštnila různými dekoracemi a bytovými doplňky. Moc ráda pěstuji květiny (obzvláště klasické zelené pokojovky). Už se těším, až si je v novém domě rozmístím a třeba si dokoupím i nějaké nové. Nebráním se ale ani několika decentním doplňkům v ostatních barvách. Kdo ví, třeba podlehnu barvám roku 2022. 🙂

Zařizování nového domova je něco, co mi dělá neskutečnou radost. Obzvláště když vím, že konečně budeme budovat něco svého a bude to moct být přesně podle našich představ. To holt v pronajímaných nemovitostech nejde. Poslední dobou proto trávím dny procházením nejrůznějších katalogů s nábytkem a hledám inspirace na to, jak zajímavě zařídit interiér. Můj přítel do toho takový blázen není, takže mi v podstatě nechává volnou ruku a jen to společně konzultujeme. A občas mi zkritizuje něco, co z funkčního hlediska nedává smysl. 🙂

A co vy, taky vám dělá radost zařizování interiérů? Máte osobní zkušenosti s koupí nebo prodejem nemovitostí? 

Mějte se krásně a dávejte na sebe pozor.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account