65

Co napsat k této knize, asi to, že se mi do rukou dostala opravdu náhodou, nejspíš proto, že si v knihovně primárně vybírám české autory. Neměla jsem nejmenší tušení, že se jedná o bestseller a že vyšla již ve třetím vydání a dokonce se dočkala i anglického překladu.

Když jsem se dodatečně dívala na hodnocení knihy na Databázi knih, několik recenzí bych mohla od „minuty podepsat“. Prostě očividně nejsem ta správná cílová skupina.

Tohle byl pro mě hodně velký omyl. Za normálních okolností bych knížku odložila hned na 20. straně, ale když jsem četla některá ta „oslavující hodnocení“, tak jsem zatnula zuby a četla dál a pořád čekala na důvod, proč je kniha tak „dobrá“.

Ale bylo to pro mě utrpení a ve dvou třetinách knihy jsem to vzdala. Tomáš byl napřed hodně negativní až nas*raný, což mi bylo nesympatické, potom zázračně „zesluníčkovatěl“, což bylo na mě ale už opravdu moc.

Co mě dostalo, je způsob psaní konverzace v některých částech. Jenom jména, za tím dvojtečka a text, co daná osoba říká. Možná chtěl autor zdůraznit, že je důležité pouze to, co osoby říkají, ale mně to připadalo, že spěchá a text se mu nechce spojovat. Poselstvím zřejmě mělo být, že když budeme všichni „hodní“ a budeme oplývat láskou ke všem okolo, bude se nám na této planetě lépe žít. To je sice krásná myšlenka, ale naprosto nereálná.

Navíc ten mix žánrů, prolínají se prvky duchovní literatury, sci-fi, detektivky, psychologického i milostného románu, byl už moc. Za mě prostě tohle ne.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account