463

Bebe střecha s banánem

Vytisknout recept
Předpokládám, že tento recept již každý zná. Já ho vyzkoušla až nyní a velice mě překvapil svou jednoduchostí, zároveň však vynikající chutí! Recept jsem nalezla na: http://www.apetitonline.cz/recepty/6098-bebe-strecha-s-bananem.html. Dala jsem méně cukru a místo rumu, který jsem neměla jsem použila griotku. Osobně příště použiji tři banány, kterým ořežu konce a spojím je, ať je banán po celé délce rolády/střechy.
V robotu utřeme cukr s máslem, po chvíli přidámee tvaroh i rum či griotku a vyšleháme.

Na alobal naskládáme jako šachovnici sušenky – měly by tvořit tři řady po sedmi kusech, střídáme světlé a tmavé. Gumovou stěrkou nebo paletovým nožem na sušenky rozetřeme polovinu tvarohového krému. Na něj naskládámee vrstvu sušenek, jen to udělámee obráceně – tak, aby na tmavé vždy ležela světlá a naopak. Rozetřeme zbylý krém a na prostřední řadu sušenek položímee oloupané banány.

Vezmeme za alobal za delší strany a přiklopíme je k sobě tak, aby se sušenky spojily do střechy. Zákusek uložíme do lednice a počkáme, až ztuhne. Pak ho polijeme čokoládovou polevou a vratíme do chladničky – nejlépe na noc, ať sušenky zvláční. Podáváme nakrájené na řezy.
Dobrou chuť!
2ks - Tvaroh
200g - Máslo
130g - Cukr moučka
2ks - Banány
1ks - Balíček Bebe sušenek - světlých
1ks - Balíček Bebe sušenek - tmavých, kakaových
2lžíce - Rum či griotka
1ks - Čokoládová poleva
příprava - 15minut
vaření - 40 minut
Kategorie Dezert
Uvařila DitaBřezinová

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account